O polskich mieszkaniach na wynajem

Poruszając temat nieruchomości, dobrze jest wspomnieć o najnowszym pomyśle obecnego rządu dotyczącym pomocy młodym ludziom w usamodzielnieniu się. Mam tu na myśli program \”Mieszkanie dla młodych\” – dla młodych, bo do 34. roku życia. Można…Poruszając temat nieruchomości, dobrze jest wspomnieć o najnowszym pomyśle obecnego rządu dotyczącym pomocy młodym ludziom w usamodzielnieniu się. Mam tu na myśli program \”Mieszkanie dla młodych\” – dla młodych, bo do 34. roku życia. Można polemizować już z samą koncepcją \”młodych\”, ale zdecydowanie bardziej krytykowane są inne założenia.

Głosy krytyki płyn z różnych kierunków, od niezależnych specjalistów od rynku nieruchomości, poprzez finansistów, aż do deweloperów – czyli najbardziej zainteresowanych.

Problem z tym projektem polega w zasadzie na tym, że tak naprawdę niewiele on zmieni. Przy obecnych cenach na rynku nieruchomości, dofinansowanie w wysokości 5-15% wartości nieruchomości to nie jest dużo. Za to warunki, które musi spełnić rodzina, aby się na dofinansowanie załapać, nie są wcale łatwe do spełnienia.

Po pierwsze: lokal musi być z rynku pierwotnego
Po drugie: trzeba wziąć kredyt hipoteczny
Po trzecie: są określone widełki cenowe. Znaczenie ma tez metraż
Po czwarte: Najwięcej dostaną ci, którzy mają dziecko (lub dwoje dzieci) i planują powiększenie rodziny.

O ile ostatni punkt brzmi w teorii bardzo sensownie, to pozostałe są bardziej \”probankowe\”. Fala krytyki naprawdę nie powinna nikogo dziwić. A jednak – rząd zdziwiony, jak zwykle :).
mieszkania sprzedaż łódź
mieszkania łódź sprzedaż też jest ciekawie opisany temat
mieszkania łódź – to całkiem niezłe
mieszkania sprzedaż łódź – też dobry
mieszkania łódź – też dobry

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.